Nerez - niklové slitiny - titan - barevné kovyKvalita - spolehlivost - profesionalita

Ohýbání trubek a výroba potrubních dílců z plechů

Spolupracujeme s předním evropským výrobcem, který ohýbá trubky pomocí unikátních strojů vybavených speciálními nástroji, tzv. "vychylovacími válci", se kterými lze ohýbat trubky až do Ø1016 mm bez omezení poloměru.

Indukční ohýbání je velmi účinná a přesná ohýbací technika využívající teplo k ohýbání trubek. Používá se tam, kde metody ohýbání za studena mají svá omezení. Kombinace rychlosti, lokálního tepla a chlazení umožňuje ohýbání i větších průměrů. Díky jedinečnému 800kW indukčnímu zařízení dodáváme ohýbané trubky až do poloměru 80000 mm. Výhodou indukčního ohýbání je snížení rizika ztenčení tloušťky stěny a deformace průřezu. Mezi trubkou a strojem nedochází k žádnému tření a povrch trubek není ovlivněn procesem ohýbání. Trubky lze zakřivit ve více poloměrech v jedné délce. Více poloměrů poté snižuje množství potřebných svarových spojů. Žádné svarové spoje nebo jejich menší počet výrazně šetří čas a náklady. Indukční ohýbání znamená kvalitu, flexibilitu a přesnost.


Poloměr ohybu 2,5 x D až ∞ x D (bez omezení poloměru)

Materiály: nerezová ocel, duplex, super duplex, niklové slitiny a speciální oceli (například Inconel, Cruesabro, S690QL atd.)


Tyto aplikace zahrnují následující odvětví:


Procesy ohýbání jsou často jen součástí celkového konceptu. Nabízíme další služby, abychom vám poskytli zakřivené komponenty připravené k vestavbě, jako je tepelné zpracování, destruktivní a nedestruktivní testování (NDT), magnetické, ultrazvukové a rentgenové testování, hydrotestování do 700 barů podle EN1090-2 / EN14870 / EN13480 / EN12952 (další normy na vyžádání) a 3D řezání a obrábění robotem.


Ohýbání nerezových plechů do kuželů a válců
tloušťka 1 – 150 mm
šířka 3550 mm


Trubky ohýbané za studena
13,5 x 2,35 mm - 610 x 25 mm


Trubky ohýbané za tepla
do 1016 x 25 mm
max. poloměr ohybu: neomezený


3D konturové řezání a obrábění robotem

Výsledky jsou mnohem kvalitnější, pokud je výrobek obráběn po ohýbání. Výrobce pracuje s pokročilými CNC roboty, které byly speciálně vyvinuty pro obrábění zakřivených výrobků. Ohýbané trubky, stejně jako kužely a válce jsou opatřeny výřezy, zkosením a složitými 3D obrysy pro snadnou montáž do konstrukce. Výsledkem je značná úspora nákladů a času a zvýšení kvality ve srovnání s konvenčními technikami.


Svařování

Svařování provádí tým zkušených certifikovaných svářečů na specializovaném svářecím zařízení. Svářeči provádějí ruční i automatické svařování podle různých metod, norem a certifikací. Odborné svářečské činnosti se provádí od jednoduchého podélného svaru až po kompletní svařovanou konstrukci. V případě potřeby zajistíme WPS a svářečské práce necháme otestovat destruktivně (DT) nebo nedestruktivně (NDT) autorizovanou osobou.


Konečná úprava pro zlepšení vlastností materiálu, zabránění korozi nebo zlepšení estetického vzhledu povrchu

Funkční a dekorativní vlastnosti kovového výrobku lze zlepšit aplikací povrchových úprav, například k ochraně výrobku před korozí, špínou, chladem, teplem a třením, nebo nanesením estetického povlaku, aby byl výrobek atraktivnější. Možné jsou různé povrchové úpravy. Rádi Vám poradíme s možnostmi.

Výrobce je certifikován podle: